Anpharm (Grupa Servier)
Stabilna platforma IT w Branży Farmaceutycznej
Spółka Anpharm stworzyła wysoko dostępne i niezawodne środowisko informatyczne, przy jednoczesnym zapewnieniu pełnej archiwizacji danych na wypadek awarii lub skutków oddziaływania czynników losowych: pożar, włamanie itp.
Spółka Anpharm jest jednym z jedenastu zakładów wytwórczych Grupy Servier, a przy tym jedną z pierwszych nowoczesnych firm produkujących leki w Polsce. Firma posiada doświadczenie w wytwarzaniu i pakowaniu leków na potrzeby polskiego rynku, a także na eksport. Obecnie prawie wszystkie produkty Grupy Servier sprzedawane w Polsce są produkowane właśnie przez spółkę Anpharm. Są to preparaty stosowane w kardiologii, w tym także część preparatów złożonych, w leczeniu depresji, cukrzycy, a także produkty stosowane w stanach zapalnych dróg oddechowych. Natomiast 50% produkcji przeznaczona jest na eksport do 15 europejskich krajów.
Znaczące inwestycje Grupy Servier oraz transfer nowoczesnej technologii umożliwiły spółce dynamiczny rozwój. Na przestrzeni 25 lat firma zwiększyła wielkość produkcji z 4 mln do blisko 48 mln opakowań rocznie, zwiększając przy tym stopniowo zatrudnienie (z 60 do ponad 250 osób w 2023 r.).
Spółka Anpharm każdego dnia produkuje 5 milionów tabletek najwyższej jakości. W skali roku daje to 1 miliard 200 milionów tabletek.
W okresie dynamicznego rozwoju spółka Anpharm zawsze mogła liczyć na pomoc i wsparcie zaufanego partnera z branży informatycznej - K3System. Obsługa ze strony firmy K3System do dzisiaj obejmuje zarówno pomoc w utrzymaniu istniejących systemów, jak i w przygotowaniu infrastruktury pod nowe projekty.
„K3System jako nasz dostawca jest w stanie dostarczyć nam rozwiązania światowych liderów z branży IT. Budując lokalną infrastrukturę kierujemy się wytycznymi z naszej centrali, która rekomenduje i opiniuje nam rozwiązania informatyczne. K3System jest w stanie sprostać stawianym wymaganiom i zaoferować zarówno hardware np.: serwery HPE, macierze HPE jak i software: licencje VMware czy Veritas.”
- tłumaczy Bartosz Czupa, IT Infrastructure Manager, Anpharm
Spółka Anpharm pracuje w trybie 24h a produkcja wymaga pełnej dostępności systemów informatycznych, niezależnie od warunków zewnętrznych takich jak: dostęp do Internetu czy lokalne zasilanie. Dlatego od samego początku firma pracowała nad stworzeniem lokalnej infrastruktury o wysokiej dostępności.
Kluczowe elementy obecnej infrastruktury to:
- Serwery HPE ProLiant DL380
- Macierz dyskowa HPE Nimble Storage
- Urządzenie do przechowywania kopii zapasowych HPE
- StoreOnce
- Oprogramowanie VMware vSphere
- Oprogramowanie Veritas NetBackup
„Generator diesla zapewnia zasilanie w przypadku dłuższych przerw w dostawie prądu, zasilacze UPS zabezpieczają przed krótkotrwałymi przerwami. Kluczowe elementy infrastruktury są zdublowane: począwszy od redundantnych zasilaczy w serwerach, poprzez dostęp do macierzy przez dwa niezależne porty FC przypadające na każdy kontroler a skończywszy na konfiguracji klastra VMware HA. Dane backupu są na bieżąco składowane na urządzeniu HPE StoreOnce, które dzięki deduplikacji pozwala przechowywać kopie z długiego okresu czasu, bez znaczącego zwiększenia rozmiaru backupu. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi okresowa migracja danych na taśmy.”
- opowiada Bartosz Czupa, IT Infrastructure Manager, Anpharm
Celem firmy było stworzenie i utrzymanie wysokodostępnego oraz niezawodnego środowiska, przy jednoczesnym zapewnieniu pełnej archiwizacji danych na wypadek awarii lub skutków oddziaływania czynników losowych: pożar, włamanie itp.
Dzięki współpracy z K3System firma może optymalnie dobierać elementy infrastruktury, na bieżąco dostosowując ją do faktycznych potrzeb. Wszystkie komponenty infrastruktury Anpharm pozyskuje od jednego dostawcy, a bazując na jego doświadczeniu ma pewność, że poszczególne rozwiązania wzajemnie ze sobą współpracują.
Hewlett Packard Enterprise od lat jest liderem na rynku serwerów i pamięci masowych, aktualnie całe swoje portfolio rozwiązań oferuje w formie usług as a service, w dowolnej lokalizacji - od brzegu sieci aż po chmurę, by klienci mogli jeszcze elastyczniej realizować swoją strategię IT i w jeszcze pełniejszy sposób wykorzystywać wszystkie swoje dane.
Obecne na rynku od 30 lat serwery HPE ProLiant są znane ze swojej niezawodności, wydajności i efektywności, a z kolei rozwiązania z obszaru pamięci masowej znakomicie komponują się z hybrydowymi środowiskami IT, odpowiadając na rosnące wymagania w zakresie przechowywania danych, zarządzania nimi i ich ochrony.
„Jako organizacja cieszymy się z możliwości budowania długoletniej współpracy z Grupą Servier. Współpraca lokalna z firmą Anpharm oraz Partnerem K3System pozwala budować stabilną platformę, której celem jest wsparcie organizacji Klienta w rozwoju.”
- podkreśla Aleksandra Brodiuk, Commercial Account Manager w Hewlett Packard Enterprise.
"Henry Ford powiedział, że zebranie się razem to początek, trzymanie się razem to postęp, praca razem to sukces. Idąc tą myślą, razem z zespołem Anpharm jak i HPE możemy od lat wspólnie budować rozwiązania na miarę stawianych nam wyzwań."
- mówi Krzysztof Sołtys, Partner Biznesowy Klienta z K3 System.
"Współpraca z K3 System pozwala nam również na bieżąco planować retencję sprzętu, np. wymianę starszych serwerów, planować budżet i optymalizować wydatki – informacja o istniejących bądź przyszłych promocjach czy planowanych zmianach cen pozwala zminimalizować koszty obsługi sprzętu. Dlatego na bieżąco dokonujemy unowocześnienia posiadanych rozwiązań: nowsze, mocniejsze serwery, szybsza i nowocześniejsza macierz, szybsze połączenia serwermacierz-backup. Dzięki takiemu podejściu praktycznie od momentu wdrożenia do dziś nie napotkaliśmy na żadne poważne problemy. Cała platforma VMware i backup działają dokładnie tak jak zaplanowaliśmy."
- mówi Bartosz Czupa, IT Infrastructure Manager, Anpharm
Potrzebujecie więcej informacji? Zapraszamy do kontaktu z naszym działem wsparcia klienta.
Darmowe konsultacje -> https://k3system.com.pl/k3konsultacje/
Pobierz materiał case study (plik PDF)